COSMEDICO COLLAGEN PRO BEAUTY


Kolárium vypadá jako solárium, rozdíl je však v trubicích. Jsou mnohem slabší, speciální červené světlo stimuluje tvorbu kolagenu.
Co je to kolagen? Kolagen je skleroprotein, který je základní stavební hmotou pojivových tkání. Kolárium pomáhá aktivovat kolagen v našem těle. Hlavním smyslem kolária totiž není slunění, ale světelná terapie, která pomáhá obnovit pokožku a dodat jí vlhkost, prohřívá klouby a svaly, působí proti stárnutí pokožky, redukuje jemné vrásky, zvyšuje vlhkost kůže, redukuje jizvy, napomáhá léčení poškozené pokožky (akné, ekzémy), vyrovnává pigmentaci, posiluje vazivovou tkáň v celém těle a zpevňuje kůži. Minimální doporučená doba opalování je 15-20 minut 2-3 krát týdně. Kolagen má významnou funkci i v procesu stárnutí organismu. Uplatňuje se i v kosmetickém průmyslu. Je součástí mnoha kvalitních přípravků, které jsou určeny pro potlačení nebo zmírnění projevu stárnutí kůže,když ho má tělo nedostatek, může dojít k řadě problémů, které se označují názvem kolagenové nemoci. Je pro ně charakteristické, že postihují orgány, jako například klouby, srdce, cévy, svaly i kůži. Dlouhodobou absencí se dokonce zvyšuje riziko osteoporózy. Je zdravější než solárium.
Všeobecně zvyšuje dobrý zdravotní stav:
- 97% zvýšená pevnost a pružnost celého těla,
- 89% zřetelný liftinkový efekt v oblasti krku, dekoltu a obličeji,
- 68% celkový vitalismus kůže.

U nás ve studiu máme kolárium Dr. Müller Basic.

Metabolismus se s přibývajícím věkem zpomaluje.Energie pro obnovu buněk ubývá. V kůži ležící kolagenová a elastinová síť polevuje a přirozená obnova kolagenu ochabuje. Kůže ztrácí elasticitu a pružnost, což se z pravidla projevu výskytem vrásek a linií (na obličeji, krku a v dekoltu). Naše kůže je vystavena nejen vnitřním vlivům, které jsou geneticky dány procesem stárnutí, ale spolu s tím na ni dopadá vliv vnějšího prostředí. Zvýrazňuje obličejové rysy a navrací objem. Oživuje a chrání Vaši kůži. Posiluje pojivové tkáně celého těla a napínání pokožky. Pozitivně ovlivňuje metabolismus minerálů. Všeobecně zvyšuje dobrý zdravotní stav a výkonnost.

Účinky :

- prostřednictvím světla o speciální vlnové délce by měla být struktura kůže celkově vylepšena,
- prokrvení kůže a látková výměna jsou stimulovány, díky tomu se kůže detoxikuje,
- regenerace a tvorba nové zdravější kůže je znatelně posílena,
- tyto účinky budou pomocí červených vlnových délek v rozsahu od 610nm do 650 nm iniciovány, podporovány a dosaženy.

Pro udržení dosažených výsledků doporučujeme návštěvy 1-2 týdně na 20 minut.

Doporučená kůra

10 vstupů 3-4 týdny: VITALIZACE A OCHRANA,
20 vstupů 5-7 týdnů: REGENERACE A MODELACE,
30 vstupů 8-10 týdnů: POSÍLENÍ A NAPNUTÍ.

Upozornění:

při kolagenovém opalování je nutno používat brýle, protože světlo je intenzivní.

Návštěvu kolária by měli vynechat:

-těhotné ženy,
-lidé trpící epilepsií,
-lidé s nemocemi,které jsou citlivé na světlo,
-lidé,kteří užívají léky nebo bylinné přípravky,které mohou vést k citlivosti na světlo,jako jsou antibiotika,protizánětlivé léky,třezalka,atp.U nás ve studiu máme dva profesionální stroje na opalováni :
- stroj HAPRO LUMINA "E CLASS" 40 SLI HIGH INTESIVE (certifikát solária Hapro Lumina),
- stroj HAPRO LUXURA 630 SLI HIGH INTESIVE - WOLFF SYSTEM SOLARIUM SOFT SUN R 160 W (certifikát solária Hapro Luxura).
Solária rozdělujeme podle intenzity a počtu trubic na pozvolnější solárium "lumina" - 38 trubic a turbo solárium "luxura" - 50 trubic. Pozvolnější opalování déle vydrží, ale je dobré jej kombinovat s intenzivějším. Opálení intenzivější zase není tak hloubkové, nýbrž jen povrchové, proto vymizí o něco dříve. Každým sprchováním se intenzita hnědé barvy mění a je proto dobré si udělat opalovací kuru 6-12 návštěv podle fototypu každého zákazníka. Důležité je používat solární kosmetiku z hlediska ochrany kůže, posílení opalování a udržení hnědé barvy a také dodržovat pitný režim. Také je dobré používat karovit-betakaroten, je provitamínem vitamínu a to znamená, že z něj v těle vitamín A vzniká. Je to antixigant, který vylučuje z těla ven bakterie a viry a tím udržuje buňky mladé a zdravé. Vitamín D je nezbytný pro naše zdraví, přijímame ho 90% sluncem a 10% stravou. Nedostatek vitamínu D může způsobit zdravotní problémy. Nejméně se ho dostává do těla v zimních měsících, kdy je slunce velmi málo. Na základě našeho změněného způsobu života a práce nám čím dál víc chybí přirozené sluneční záření, které naši předci přijímaly denně. Proto z tohoto důvodu doporučujeme 2 krát týdně mírné slunění.

Rady na opalování

NADMĚRNÉ OPALOVÁNÍ ŠKODÍ KŮŽI A MÁ NEGATIVNÍ UČINKY.
DOPORUČENÍ: doporučujeme navštěvovat solárium 1-2 týdně s rozestupem mezi opalováním minimálně 48 hodin.
Po opalování se minimálně 2 hodiny nekoupat, používat speciální solární kosmetiku a používat brýle, které jsou umístěny v kabinkách našeho studia. Šperky odložit, nepoužívat před vstupem silné parfémy a odstranit tampony kosmetické přípravky z pleti - mohou způsobit podráždění kůže alergií. Vše potřebné k očištění pleti máte k dispozici v kabinkách u každého stroje v našem studiu. Se všemi dotazy se obracejte na personál, který je zde pro vás.

Pozitivní vlivy UV záření

- VITAMÍN A D,
- VITAMÍN D3,
- ZLEPŠUJE STAV KŮŽE: OBNOVA KOŽNÍCH BUNĚK A OKYSLIČOVÁNÍ POKOŽKY, POMÁHÁ K LÉČBĚ RŮZNÝCH KOŽNÍCH ONEMOCNĚNÍ (AKNÉ, LUPENKA),
- STIMULIJE KREVNÍ OBĚH, ZLEPŠENÍ DÝCHÁNÍ, NAPOMÁHÁ PŘI DÝCHÁNÍ U ASTMATIKU,
- PROKRVUJE POKOŽKU A ZLEPŠUJE VÝKONOST SVALU PŘI SPORTU,
- ZVYŠUJE REAKTIVNOST,
- SNIŽUJE HLADINU CUKRU,
- SNIŽUJE HLADINU CHOLESTEROLU,
- VYNIKAJÍCÍ RELAXACE, UKLIDŇUJE NERVOVÝ SYSTÉM, PSYCHIKU,
- POSILUJE IMUNITNÍ SYSTÉM,
- OMEZUJE CHUŤ K JÍDLU,
- ZVYŠUJE SEXUÁLNÍ AKTIVITU,
- AKTIVUJE ŠTÍTNOU ŽLÁZU-VĚTŠÍ PŘÍVOD KYSLÍKU DO ORGANISMU,
- OPALOVÁNÍ V SOLÁRNÍM STUDIU JE ZDRAVĚJŠÍ NEŽ NA SLUNCI, PROTOŽE V SOLÁRNÍM STUDIU NENÍ OZONOVÁ DÍRA.

Kdy vynechat návštěvu solária

- TEPLOTA, ANGÍNA, ČERSTVÉ TETOVÁNÍ, PIERCING, HERPES, CHŘIPKA,
- PŘI UŽÍVÁNÍ SILNÝCH LÉKU A VÁŽNÝCH ONEMOCNĚNÍCH (JE NUTNÉ SE PORADIT S OŠETŘUJÍCÍM LÉKAŘEM),
- POKUD TRPÍTE RAKOVINOVÝM ONEMOCNĚNÍM, VAŠE PLEŤ VYKAZUJE VÍCE NEŽ 50 PIG.SKVRN (MATEŘSKÉ ZNAMÉNKA).